آغاز به كار مركز رشد دانشگاه جهرم

۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۹ کد : ۲۵ اخبار
تعداد بازدید:۹۴۰
در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي، با حمايت هاي مجدانه رياست محترم دانشگاه و پيگيري هاي دفتر ارتباط با صنعت، مركز رشد دانشگاه جهرم فعاليت خود را آغاز نمود
آغاز به كار مركز رشد دانشگاه جهرم

به گزارش روابط عمومي دانشگاه جهرم: در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي، با حمايت هاي مجدانه رياست محترم دانشگاه و پيگيري هاي دفتر ارتباط با صنعت، مركز رشد دانشگاه جهرم فعاليت خود را آغاز نمود. با توجه به مأموريت اصلي دانشگاه جهرم در راستاي تجاري سازي دستاوردهاي پژوهشي و بر اساس تفاهم نامه با پارك علم و فناوري فارس، دانشگاه جهرم فضاي مناسبي را جهت مركز رشد اختصاص داده است. تاكنون هفت طرح فناورانه توسط اعضاي هيأت علمي تدوين و در حال راه اندازي است كه با توجه به وجود اختراع ها و محصولات پژوهشي متعدد در گروه هاي پژوهشي دانشگاه، تعداد شركت هاي فناور به سرعت افزايش خواهد يافت.  

قابل ذكر است، مركز رشد يا انكوباتور، به عنوان يك ابزار رشد اقتصادي و به منظور حمايت از كارآفرينان تحصيل كرده، تأسيس مي شود كه با ارائه امكانات و تسهيلات عمومي زمينه آغاز فعاليت شركت هاي جديد فناور را فراهم مي كند. اين مركز با در اختيار گذاشتن زير ساخت هاي لازم از قبيل دفتر كار، فضا و تجهيزات اداري، مشاوره هاي فني لازم، دوره هاي آموزشي، بازاريابي، ارائه وام و تسهيلات كم بهره و برخي معافيت هاي مالياتي فرايند تبديل ايده به محصول توسط محققان را تسهيل مي نمايند.

 

نظر شما :